Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego

Zarządzanie zespołem w projekcie badawczym

Prowadząca

Dr Marta Borkowska-Bierć – psycholożka, badaczka narracyjna, nastawiona na mieszane metody analizy danych (ilościowo-jakościowe). Zawodowo od lat zajmuje się zarządzaniem zespołami w środowisku NGOs i startupowym. Szkoli, prowadzi warsztaty i wykłady. Aktualnie pełni rolę People Managera w jednym z najlepiej rozwijających się polskich startupów – Tylko.

Warsztaty

Zarządzanie zespołem w projekcie badawczym bywa szczególnie trudne: wynagrodzenie pracowników naukowych nie należy do najwyższych, większość osób pracuje więc w różnych miejscach i ma rozliczne ograniczenia czasowe, a także – co naturalne – mniejszą motywację. Chciałabym przybliżyć Państwu najnowsze trendy w zarządzaniu zespołami, pod kątem motywowania ludzi, zarządzaniem osobami pracującymi zdalnie, koordynacją tematów (np. narzędzia do zarządzania pracą ludzi). Liczę na to, że transfer wiedzy z biznesu do nauki wspomoże Państwa w mierzeniu się z codziennością w zarządzaniu ludźmi w projekcie.

Ramowy program

1. Wyzwania związane z zarządzaniem zespołami w nauce.

2. Różnice indywidualne – jak pracować z różnymi typami ludzi?

3. Co wiemy o motywacji ludzi do pracy? Jak można o nią zadbać także w warunkach niższego wynagrodzenia?

4. Jak zarządzać pracą wielu osób które mają różne zobowiązania rodzinne i zawodowe? (narzędzia do zarządzania projektami)

5. Co zrobić, kiedy ktoś nie realizuje swoich obowiązków? Jak udzielić informacji zwrotnej? Jak wyegzekwować zobowiązania?

Uczestnicy

Warsztat skierowany jest do osób pełniących role liderskie w projektach naukowych.

Więcej

Lista warsztatów