Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego

Warsztat 11

Nowoczesny menedżer w instytucjach, organizacjach i zespołach badawczych

Prowadzący: mgr Marcin Pomianowicz-Bartkowiak

Miejsce i data: Poznań, 10.12.2016 r.


Opis warsztatów:

Dziś niewątpliwie to ludzie są najważniejszym zasobem każdej organizacji, a ich zaangażowanie i jakość pracy decyduje o przewadze konkurencyjnej. W związku z tym fundamentalnego znaczenia nabiera poziom kompetencji kadry menedżerskiej. Czy osoby, które kierują zespołami są świadome wymogów dzisiejszego świata pracy i wyzwań jakie są związane z zarządzaniem współczesnymi pracownikami?

Warsztat ma celu przedstawienie roli lidera we współczesnych organizacjach i wskazanie jakie kompetencje będą kluczowe w najbliższych latach. W praktyczny sposób scharakteryzowane zostaną takie obszary funkcjonowania kadry kierowniczej jak dobór pracowników, kształtowanie środowiska pracy czy budowanie zaangażowania w zespole.


W programie warsztatów:

  • budowanie tożsamości menedżera – czy nadaję się na lidera?
  • rola i zadania kadry kierowniczej – to co to jest to zarządzanie?
  • dobór pracowników do zespołu – od potrzeby rekrutacyjnej do decyzji o zatrudnieniu.
  • komunikacja z podwładnymi  – kilka języków, które musi opanować lider.
  • budowanie zespołu – co muszę wiedzieć o moich podwładnych i dlaczego tak dużo?
  • efektywność zespołu – od czego zależy?
  • zaangażowanie – czyli marzenie każdego lidera.


Dodatkowe informacje:

Marcin Pomianowicz-Bartkowiak – z wykształcenia socjolog (ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), z zamiłowania psycholog – głównie w zakresie psychologii pracy i organizacji, ale także psychologicznych uwarunkowań rozwoju osobistego. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Integra. Ekspert w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, z którym to obszarem związany jest od ponad 18 lat. Swoją karierę zaczynał w dziale personalnym międzynarodowego koncernu z branży motoryzacyjnej. Aktualnie zajmuje stanowisko Menedżera HR w firmie zatrudniającej ponad 3 500 osób w całej Polsce, będącej liderem rynku usług logistycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z doborem pracowników, organizacją i podziałem pracy,  budowaniem zespołów i podnoszeniem ich efektywności, rozwijaniem umiejętności menadżerskich, komunikacją interpersonalną, wystąpieniami publicznymi i zarządzaniem strategicznym. Ponadto zajmuje się tematyką zarządzania karierą i rozwoju osobistego. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki cudownych dzieci.

 

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy


Więcej:

Warsztaty metodologiczne (edycja 2016)

instytut soc_logo